Veli Görüşmeleri

Özel Mezitli Fen Lisesinde rehberlik birimi aile ile “çocuğun gelişimi ve uyumu için ortak ne yapabiliriz” sorusundan hareketle düzenli görüşmeler planlamaktadır. Bu görüşmeler randevu sistemi ile kayıt altına alınarak yapılır. Görüşmeler doğrultusunda veliye gereken bilgiler aktarılır ve aynı zamanda öğrenci ile ilgili belirlenen esaslar dâhilinde okul içerisinde uygun rehberlik çalışmaları planlanır.

Veli Seminerleri

Velilerimize dönem içerisinde öğrencileriyle sağlıklı iletişim kurma, özgüveni yüksek çocuklar yetiştirme önerilerinden oluşan grup rehberlik çalışmaları yapılmaktadır.

Eğitim Etkinlikleri

Özel Mezitli Fen Lisesinde tamamı üst düzey teknolojik araç gereçler ile donatılmış derslikler dışında tüm nitelikleri ile çocukların gelişimsel ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanmış, zengin eğitim materyalleri ile kullanıma hazırlanmış, onların yaparak-yaşayarak öğrenmelerine olanak verecek eğitim ortamları oluşturulmuştur.

İlkokulumuzda oluşturulan fiziksel etkinlik alanları; çocuklarımızın bilişsel, sosyal-duygusal, dilsel ve motor beceri gelişimlerini ve temel bilgi kazanımlarını üst düzeyde destekleyecek ve onları bir sonraki eğitim basamağına hazırlayacak nitelikte tasarlanmıştır.

Meraklı, ilgili, kendini ve çevresini keşfetmeye hazır, motivasyonu yüksek bireyler yetiştirmek öncelikli hedefimizdir.

Bir Mesaj Bırak