0 (530) 793 08 33
0 (530) 793 09 33
info@ozelmezitlifenlisesi.com

Hakkımızda

Atatürkçü Ruh ve Eğitim Anlayışını Yaşatan Okul

Özel Mezitli Fen Lisesi; Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, çağdaş eğitim politikasıyla, çok yönlü düşünme becerilerine sahip, hayat boyu öğrenmeyi ve demokratik tutumu yaşam biçimine dönüştürmüş, Türkçeyi ve birden fazla yabancı dili etkili kullanabilen, ulusal ve evrensel kültür değerlerine ve insan haklarına saygılı, sosyal gelişmelere ve doğaya karşı duyarlı, estetik duyguları gelişmiş, öz güveni yüksek, çağdaş, etkin ve katılımcı iyi birer yurttaş ve geleceğin liderlerini iyi yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Özel Mezitli Fen Lisesi; öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını, ilgi ve gereksinim çeşitliliklerini ön planda tutarak, bilimsel anlayışla donatılmış eğitim ortamlarımızda, alanında yetkin öğretmenlerimizle, geleceği öngörebilen, lider ruhlu ve entelektüel birikimini sürekli artıran dünya vatandaşları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Eğitim Anlayışımız

Özel Mezitli Fen Lisesi; yapılandırmacı eğitim modeliyle, yaparak ve yaşayarak öğrenen, meraklı ve ilgili, farkındalığı ve duyarlılığı gelişmiş, öğrenmeyi öğrenmiş ve sorun çözme becerisi kazanmış, sorgulayan, araştıran, eleştirel düşünebilen, yalnızca sonuca değil sürece de odaklanan, işbirliği ve takım çalışmasına yatkın, öz güveni yüksek ve sorumluluk bilincine sahip, iletişim becerileri gelişmiş, empati yapabilen, farklılıklara saygılı, analitik düşünebilen, paylaşımcı ve yardımsever, kendisini, ailesini, ülkesini, insanlığı ve doğayı seven bireyler yetiştirir.

Merak edebileceğinizi düşündük;

Sertifika ve Belgelerimiz

Neden Biz ?

Hakkımızda

MİSYONUMUZ

Eğitim dünyasındaki misyonumuz, hazırladığımız kaliteli, hızlı, pratik  eğitim programlarıyla öğrencilerimize daha iyi eğitim standartları oluşturmak , var olan Fizik – Kimya – Biyoloji laboratuvarlarının en iyi şekilde kullanımını sağlamak ve en azami öğrenim olanaklarını yakalamak. Ayrıca var olan Görsel sanatlar destek dersliğimizi en iyi şekilde öğrencilerimizin kullanımına açmak.   Ve  öğrencilerimizi donanımlı hale getirmektir.

Kısaca öğrencilerimize daha iyi bir gelecek, daha iyi bir kariyer,daha iyi bir yaşam standardı hazırlamak misyonumuzdur.

Araştıran, sorgulayan ve ezbere değil öğrenmeye odaklanan bireyler yetiştirecek olan kurumumuz; tüm sınav süreçlerinde ebeveynlerin en önemli destekçisi olacaktır. Öğrenciler yüksek motivasyona dayalı eğitim modeli ile başarılarını katlarken, velilere sınav sürecinde profesyonel bir hizmet temin etmenin güvenini yaşamak bizlere düşecektir.

Eğitim Anlayışımız

Özel Mezitli Fen Lisesi  olarak eğitimde olmazsa olmaz eşitlik ilkesini benimseyeceğiz.

Her türlü cinsiyet, yaş, ırk, dil, din, renk, milliyet ve etnik köken ayrımcılığına karşı koyarak ,  Atatürk ilke inkilapları doğrultusunda, İnsan haklarına saygılı , hiç kimseyi ötekileştirmeden bir eğitim anlayışı  sergileyeceğiz.

Her türlü görüş ve düşünceye saygılı  olacağız,  vizyonu geniş öğretim kadrosu ile bilimsel çalışmaları yakından takip ederek çağı yakalayıp ilerideki günlerin en iyi şekilde olmasını hedefleyeceğiz.

Velilerimizle ilişkilerimizi ve irtibatlarımızı en üst düzeyde tutacağız. Şeffaf olacağız. Öğrenci bilgilerini en açık şekilde velilerimizle paylaşacağız.

üİlkeli, disiplinli, tutarlı, yenilikçi ve başarılı eğitim anlayışından ödün vermeden; Özel Mezitli Fen Lisesi  olarak öğrencisinin geleceğine ışık tutmaya devam edeceğiz.

HAKKIMIZDA

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir”

Öğretmen kökenli  arkadaşlar  kolları sıvadı ,  Çağın dinamiklerini yakalamak ve  öğrencilerin  geleceğini başarıyla inşa etmek için bu güzide kurumu oluşturdu.

Kurumumuz Özel Mezitli Fen Lisesi oldu. Emek yoğun bir çalışmayla zaman zaman bütün taşlarında el izleri olan değerli öğretmenlerimizle yola çıkıyoruz . Hadi başarıdan başarıya koşalım..

Mersin için büyük bir kazanç olan okulumuz Kurmuş olduğu profesyonel öğretim kadrosu ile büyük başarılar hedeflemektedir.

Özel Mezitli Fen Lisesi , koçluk konseptli eğitim yöntemi ile öğrencilerin geleceğini şekillendirmektedir.

Köklü deneyimleri, kaliteyi esas alan hizmet anlayışı ve seçkin eğitim tarzıyla öne çıkarak; sınav yolculuğunda anne , baba ve öğrencilerin rotasını aydınlatan ışık  olacaktır

 Özel Mezitli Fen Lisesi , 9-12 arası sınıflarda ara sınıf programı, ve daha YKS ye hazırlık  amaçlı çok seviyeye uygun eğitim sağlamaktadır.

One of the several a lot of begging causes so that you can fork out for paper is usually that it is going to allow you to get that quality you would like. Most of us produce great paper selections plus allow you to conserve moment buy research paper .

We’re one particular within the number one types which offer absolutely free documents for the apply. Yeah, last but not least everyone came upon no cost articles using the net, without any methods to create you actually shell out term paper help .